Android fejlesztés

Régóta sejtettem, hogy az Android fejlesztés egy igen érdekes feladat, de már egy ideje ezt is próbálgatom, és meg tudom erősíteni, hogy tényleg az. Jelenleg tanulom az alapokat, közben már ötletelek is, milyen alkalmazásokat lenne érdemes elkészíteni.

Tegnap utaztunk, és a feleségemmel erről beszéltünk. Az első alkalmazásom egy gyerekeknek szóló app lesz, amiből akár pénz is lehet, bár jelenleg fogalmam sincs az alkalmazások marketingjéről. Az biztos, hogy egy app nem hoz csak azért pénzt, mert megírták, és vannak sejtéseim, milyen marketing trükkök kellenek ahhoz, hogy egy szoftver pénzt hozzon. Trükkök = sok befektetett pénz, legalább is azt látom, hogy a leggagyibb alkalmazásokat kapják fel az emberek, miután szénné reklámozták őket a Google-n keresztül.

Éppen ezért választunk olyan ötletet, amit gyakorlatilag a saját fiamnak készítek el, persze az ismerőseink is megkapják. Alapvetően ingyenes lesz, majd később lehet beletenni fizetős kiegészítőket, de én már boldog leszek, ha a gyereknél fel tudjuk használni. A másodlagos cél pedig, ugye, a gyakorlás, és az alkalmazások fejlesztésének megtanulása.

Az alkalmazásról is írok, ha itt lesz az ideje, addig próbálgatom a lehetőségeket, és tanulom a részleteket. A StudiCore Java tanfolyamán megismert dolgok pedig ahhoz lesznek jók, hogy a háttérkódot meg tudjam írni.

Korábban már írtam egy srácról, aki marketingesből képezte át magát Android fejlesztővé:

Ő az Udacity és a Google tanfolyamát végezhette el a két cég támogatásaként, és pár nap után már saját applikációt készített. Most az Android Studio-t használva látom, hogy ez nem olyan nagy kunszt, mert ez alapvetően egy fogd és vidd felület, ahol be kell húzogatni az elemeket. A nagyobb feladat az, hogy a háttérben futó kódot is megírjuk, és nekem ehhez a StudiCore Java képzése szerintem elég jó alapot adott. Ez viszont nem megy két nap alatt, ahogy láthattátok, jó pár hónapba tellett elvégezni a Java SE tanfolyamot 🙂

Az applikáció terve már megvan a fejemben, most a kérdés, hogy milyen eszközökkel lehet ezt megvalósítani? Az Udemy egyik kurzusa van a segítségemre, Tim Buchalka képzéseire már 737000 tanuló iratkozott be. Az Android Java Masterclass – Become an App Developer kurzus eddig egész jó, az egyetlen durva dolog a mentor ausztrál akcentusa, de sokat segít, hogy van angol felirat is a szöveghez. Tim jól magyaráz, és nagyon részletesen mutatja be az Android Studio használatát. A kurzus az Android Oreo API 27-et használja, és nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz belőle.

A tanfolyam leírás szerint elkészítünk egy gombnyomás számláló applikációt, egy számológépet, egy-egy YouTube-, illetve Flickr appot és egy adatbázisokat használó alkalmazást. Utóbbi érdekel a legjobban, nyilván nem kell mondani, miért fontosak az adatbázisok a mobil appoknál is.

Közben megérkezett a 100. Facebook követő is, remélem sokaknak segítettem eldönteni, hogy nekivágjanak-e a programozás tanulásnak 🙂


Közzétéve

itt:

, írta:

Cimkék:

Hozzászólások

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük